SİKLONİK FİLTRELEME TEKNOLOJİSİ

Eğer evinizde, teknenizde, otelinizde kısaca bütün kapalı mekanlarda kirden ve alerjenlerden kurtulmak istiyorsanız tek seçeneğiniz VACUFLO’dur.

Diğer filtreli merkezi vakum sistemlerinin aksine kir ve toz temizlenmeye başladıktan sonra VACUFLO’nun gücünde herhangi bir azalma olmaz. Merkezi vakum sistemleri yüksek performanslı temizlik için maksimum hava hareketi ve efektif filtrelemeyi dengelemek zorundadır. Kullanılan torba ve filtreler sisteme çabuk zarar verebilir, hava akışını ve vakum gücünü düşürür. Siklonik ayrıştırmalı filtreleme metodunda kir hiçbir kısıtlama olmadan hava akışında ayrıştırıldığından en yüksek temizleme performansını sağlar.

Siklonik ayrıştırma, fizik dilindeki tanımına göre de 3 kriter içermesi gerekir; yüksek hızda dönen hava akımı, bir konik konteynır ve aşağıya doğru oluşan hava akımı. Sadece VACUFLO’nun Siklonik Filtreleme Teknolojisi (SFT) bu 3 kriteri içerir.

SFT ne zaman temizlik yaparsanız yapın maksimum temizleme gücü sağlamak için dizayn edilmiş özel çift filtreleme işlemidir. SFT torba veya filtre olmadan kir, toz ve alerjenlerin gelen hava akımından Siklonik ayrımı ile başlar. Siklonik ayrım, kir vakum edilerek güç ünitesine çekildiği anda başlar. Kir yüklü hava aşağı doğru hareket eder, emiş gücüyle beraber sarmal halinde ünitenin içinde dolaşır ve %96-98 kiri kir kovasına bırakır. Geri kalan ince toz parçacıkları hava akımı ile yukarı çekilir ve dışarı açılan bir egzozdan atılır veya yüksek efektifli filtre katrajında hapsedilir.

VACUFLO’nun SFT teknolojisi sayesinde rekabette nasıl lider olduğunu Temizleme Performans Grafiğinden bakabilirsiniz.

TEMİZLEME PERFORMANS GRAFİĞİ

Torbalı veya filtreli merkezi vakum sistemlerinin aksine kir emilmeye başladıktan sonra VACUFLO’nun emiş gücünde bir azalma olmaz. Aşağıdaki grafik VACUFLO Gerçek Siklonik, VACUFLO Filtreli Siklonik ve rakiplerin filtreli ve torbalı üniteleri üzerinde yapılan bağımsız test verilerini göstermektedir. Sonuçlar gösteriyor ki zaman içinde güçlü temizleme performansını sadece VACUFLO sağlamaktadır!